100 CR 17A E

AVON PARK, Florida 33825 · Highlands County · Parcel C15332811100001550

$26 506
Assessed Value
$60 726
Market Value
Annual Tax
$1 506
Taxable Value
Ownership
OwnerO'MALLEY ALLEN + CHARLENE
Mailing Address100 CR 17A E AVON PARK FL 33825
Property Details
Year Built1958
Living Area675 sq ft
Lot Size6 894 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$5 000
Just (Market) Value$60 726
Assessed Value$26 506
Exemptions-$25 000
Taxable Value$1 506