100 COCHRAN DR

LAKE PLACID, Florida 33852 · Highlands County · Parcel C07373006200000050

$48 571
Assessed Value
$103 167
Market Value
Annual Tax
$23 571
Taxable Value
Ownership
OwnerKEMP DANIEL + EUNICE +
Mailing Address100 COCHRAN DR LAKE PLACID FL 33852
Property Details
Year Built1970
Living Area1 868 sq ft
Lot Size11 693 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$5 440
Just (Market) Value$103 167
Assessed Value$48 571
Exemptions-$25 000
Taxable Value$23 571