834 E ST RD 64

ZOLFO SPRINGS, Florida 33890 · Hardee County · Parcel 2434250000032900000

$33 602
Assessed Value
$109 488
Market Value
Annual Tax
$8 602
Taxable Value
Ownership
OwnerBURNS GENEVIA L
Mailing Address834 E STATE ROAD 64 ZOLFO SPRINGS FL 33890
Property Details
Year Built1960
Living Area1 079 sq ft
Lot Size5 967 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$4 658
Just (Market) Value$109 488
Assessed Value$33 602
Exemptions-$25 000
Taxable Value$8 602