2459 TAYLOR DR

ZOLFO SPRINGS, Florida 33890 · Hardee County · Parcel 2434250000046000000

$60 414
Assessed Value
$95 651
Market Value
Annual Tax
$47 825
Taxable Value
Ownership
OwnerROCHA HERIBERTO
Mailing AddressP O BOX 1199 ZOLFO SPRINGS FL 33890
Property Details
Year Built1969
Living Area720 sq ft
Lot Size18 208 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$14 212
Just (Market) Value$95 651
Assessed Value$60 414
Exemptions-$12 589
Taxable Value$47 825