1030 MOCKINGBIRD RD

WAUCHULA, Florida 33873 · Hardee County · Parcel 31332708600000A0025

$44 923
Assessed Value
$46 846
Market Value
Annual Tax
$19 923
Taxable Value
Ownership
OwnerSHOFFNER MICHELLE
Mailing Address1030 MOCKINGBIRD RD WAUCHULA FL 33873
Property Details
Year Built1973
Living Area1 023 sq ft
Lot Size9 975 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$12 500
Just (Market) Value$46 846
Assessed Value$44 923
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 923