7766 SE 135 CR

WHITE SPRINGS, Florida 32096 · Hamilton County · Parcel 1156010

$48 300
Assessed Value
$125 984
Market Value
Annual Tax
$23 300
Taxable Value
Ownership
OwnerGODBOLD RICHARD H AND TRACY M
Mailing Address7766 SE CR135 WHITE SPRINGS FL 32096
Property Details
Living Area1 860 sq ft
Lot Size48 351 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$9 990
Building Value$561
Just (Market) Value$125 984
Assessed Value$48 300
Exemptions-$25 000
Taxable Value$23 300