1261 NW 83RD AVE

JASPER, Florida 32052 · Hamilton County · Parcel 3128026

$36 042
Assessed Value
$73 411
Market Value
Annual Tax
$11 042
Taxable Value
Ownership
OwnerWALTON REBECCA JO AND
Mailing Address1261 NW 83RD AVE JASPER FL 32052
Property Details
Year Built1995
Living Area1 101 sq ft
Lot Size88 862 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$18 360
Building Value$4 718
Just (Market) Value$73 411
Assessed Value$36 042
Exemptions-$25 000
Taxable Value$11 042