10505 1ST ST

WHITE SPRINGS, Florida 32096 · Hamilton County · Parcel 8160000

$37 912
Assessed Value
$62 583
Market Value
Annual Tax
$12 912
Taxable Value
Ownership
OwnerBREWER KATHLYN M & WILSON S &
Mailing AddressP O BOX 79 WHITE SPRINGS FL 32096
Property Details
Year Built1973
Living Area1 140 sq ft
Lot Size11 499 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$2 768
Just (Market) Value$62 583
Assessed Value$37 912
Exemptions-$25 000
Taxable Value$12 912