10465 KENDRICK ST

WHITE SPRINGS, Florida 32096 · Hamilton County · Parcel 8197000

$38 535
Assessed Value
$98 630
Market Value
Annual Tax
$13 535
Taxable Value
Ownership
OwnerGREENE JOSEPH A
Mailing Address10465 KENDRICK STREET WHITE SPRINGS FL 32096
Property Details
Year Built1997
Living Area1 512 sq ft
Lot Size39 988 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$9 600
Just (Market) Value$98 630
Assessed Value$38 535
Exemptions-$25 000
Taxable Value$13 535