1030 PIERCE ST

MOORE HAVEN, Florida 33471 · Glades County · Parcel A024232U0400000010

$36 120
Assessed Value
$39 050
Market Value
Annual Tax
$11 120
Taxable Value
Ownership
OwnerGAYLE WINSTON EVASLEY +
Mailing AddressP O BOX 1122 MOORE HAVEN FL 33471
Property Details
Year Built1998
Living Area1 392 sq ft
Lot Size15 246 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$5 973
Just (Market) Value$39 050
Assessed Value$36 120
Exemptions-$25 000
Taxable Value$11 120