NE 80 AVE

HIGH SPRINGS, Florida 32643 · Gilchrist County · Parcel 110816000000140000

$733 439
Assessed Value
$733 439
Market Value
Annual Tax
$733 439
Taxable Value
Ownership
OwnerDUKE ENERGY FLORIDA LLC
Mailing AddressPROPERTY TAX DEPT CHARLOTTE NC 28237
Property Details
Lot Size3 515 161 sq ft
Use Code091
Valuation Breakdown
Land Value$645 576
Building Value$87 863
Just (Market) Value$733 439
Assessed Value$733 439
Taxable Value$733 439