9119 DORIE DR

FANNING SPRINGS, Florida 32693 · Gilchrist County · Parcel 201014031700001350

$146 191
Assessed Value
$319 752
Market Value
Annual Tax
$121 191
Taxable Value
Ownership
OwnerCROWE CELESTE ANN
Mailing Address9119 DORIE DRIVE FANNING SPRINGS FL 32693
Property Details
Year Built2024
Living Area2 464 sq ft
Lot Size14 810 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$30 000
Building Value$289 752
Just (Market) Value$319 752
Assessed Value$146 191
Exemptions-$50 722
Taxable Value$121 191
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2025 $100 14
1 de diciembre de 2024 $321 400 01