8080 NE CR 340

HIGH SPRINGS, Florida 32643 · Gilchrist County · Parcel 010816000000020040

$25 284
Assessed Value
$55 962
Market Value
Annual Tax
$284
Taxable Value
Ownership
OwnerCONING WILLIAM A
Mailing AddressC/O ELIZABETH HUMPHERYS IDAHO FALLS ID 83404
Property Details
Year Built1973
Living Area736 sq ft
Lot Size65 340 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$32 250
Just (Market) Value$55 962
Assessed Value$25 284
Exemptions-$25 000
Taxable Value$284
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2025 $100 11