7679 SE 32 PL

NEWBERRY, Florida 32669 · Gilchrist County · Parcel 230916000000010010

$112 674
Assessed Value
$225 689
Market Value
Annual Tax
$87 674
Taxable Value
Ownership
OwnerALLISON JAMES R III
Mailing Address7679 SE 32ND PL NEWBERRY FL 32669
Property Details
Year Built1987
Living Area1 661 sq ft
Lot Size435 600 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$102 500
Just (Market) Value$225 689
Assessed Value$112 674
Exemptions-$25 000
Taxable Value$87 674