6579 SW 55 ST

TRENTON, Florida 32693 · Gilchrist County · Parcel 330914032800000020

$205 727
Assessed Value
$451 490
Market Value
Annual Tax
$180 727
Taxable Value
Ownership
OwnerNALBACH THOMAS J JR
Mailing Address6579 SW 55TH ST TRENTON FL 32693
Property Details
Year Built2024
Living Area2 719 sq ft
Lot Size258 310 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$80 055
Building Value$371 435
Just (Market) Value$451 490
Assessed Value$205 727
Exemptions-$50 722
Taxable Value$180 727