5780 NE 80 CT

HIGH SPRINGS, Florida 32643 · Gilchrist County · Parcel 010816000000110040

$46 872
Assessed Value
$121 377
Market Value
Annual Tax
$21 872
Taxable Value
Ownership
OwnerLANGFORD CHARLES & ELIZABETH
Mailing AddressPO BOX 1111 HIGH SPRINGS FL 32655
Property Details
Year Built1983
Living Area1 568 sq ft
Lot Size99 752 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$41 220
Just (Market) Value$121 377
Assessed Value$46 872
Exemptions-$25 000
Taxable Value$21 872