3480 NW 102 PL

BRANFORD, Florida 32008 · Gilchrist County · Parcel 120714000000010040

$33 344
Assessed Value
$109 302
Market Value
Annual Tax
$8 344
Taxable Value
Ownership
OwnerHIGH DONALD M
Mailing Address3480 NW 102ND PL BRANFORD FL 32008
Property Details
Year Built1970
Living Area629 sq ft
Lot Size419 918 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$92 544
Just (Market) Value$109 302
Assessed Value$33 344
Exemptions-$25 000
Taxable Value$8 344