279 SE 57 CT RD

TRENTON, Florida 32693 · Gilchrist County · Parcel 040916021800000010

$42 714
Assessed Value
$79 120
Market Value
Annual Tax
$17 714
Taxable Value
Ownership
OwnerHOLBROOK WANDA D
Mailing AddressPO BOX 2172 ALACHUA FL 32616
Property Details
Year Built1987
Living Area960 sq ft
Lot Size218 235 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$52 605
Just (Market) Value$79 120
Assessed Value$42 714
Exemptions-$25 000
Taxable Value$17 714