10191 SE 90 AV

NEWBERRY, Florida 32669 · Gilchrist County · Parcel 251016013300000040

$46 389
Assessed Value
$92 559
Market Value
Annual Tax
$21 389
Taxable Value
Ownership
OwnerHOLDER JERRY
Mailing AddressTERRY ANN HOLDER LIFE EST NEWBERRY FL 32669
Property Details
Year Built1982
Living Area1 152 sq ft
Lot Size217 800 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$61 250
Just (Market) Value$92 559
Assessed Value$46 389
Exemptions-$25 000
Taxable Value$21 389