706 JACKSON ST

GREENSBORO, Florida 32330 · Gadsden County · Parcel 3-16-2N-5W-0000-00212-0100

$87 305
Assessed Value
$108 751
Market Value
Annual Tax
$37 305
Taxable Value
Ownership
OwnerAVILES ABRAHAM
Mailing AddressP O BOX 1653 QUINCY FL 32353
Property Details
Year Built1992
Living Area5 476 sq ft
Lot Size43 560 sq ft
Use Code008
Valuation Breakdown
Land Value$9 193
Just (Market) Value$108 751
Assessed Value$87 305
Exemptions-$50 000
Taxable Value$37 305