910 GULF SHORE DR

Florida 32322 · Franklin County · Parcel 0608S04W526000000090

$48 000
Assessed Value
$48 000
Market Value
Annual Tax
$48 000
Taxable Value
Ownership
OwnerVERGHESE CORI E
Mailing Address20150 WOLF SPRINGS COURT CLERMONT FL 34715
Property Details
Use Code000
Valuation Breakdown
Land Value$48 000
Just (Market) Value$48 000
Assessed Value$48 000
Taxable Value$48 000
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2024 $5 000 30

Comparable Properties Nearby

2913 HIGHWAY 98 EAST, CARRABELLE
Parcel 0407S03W3151000B0180
Assessed: $50 000
122 SKIMMER DR, ST. JAMES
Parcel 0507S03W1000000J0120
Assessed: $42 500
230 JEFF SANDERS RD, CARRABELLE
Parcel 2206S04W000000120020
Assessed: $49 066
127 TURKEY ROAD LN, CARRABELLE
Parcel 2306S04W00000010004B
Assessed: $55 000
341 CLARK'S LANDING RD, CARRABELLE
Parcel 2306S04W00000010004D
Assessed: $55 055
350 HICKORY HAMMOCK RD, CARRABELLE
Parcel 2306S04W000000100050
Assessed: $55 000
Could you be overpaying property taxes?

Check if you qualify →