783 RIDGE ROAD

Florida 32328 · Franklin County · Parcel 2908S06W000000100770

$34 793
Assessed Value
$95 211
Market Value
Annual Tax
$9 793
Taxable Value
Ownership
OwnerHITT LINDA D LIFE ESTATE
Mailing Address783 RIDGE RD EASTPOINT FL 32328
Property Details
Year Built1998
Living Area1 456 sq ft
Lot Size43 560 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$10 000
Just (Market) Value$95 211
Assessed Value$34 793
Exemptions-$25 000
Taxable Value$9 793