9621 MAPLELEAF DR

PENSACOLA, Florida 32514 · Escambia County · Parcel 071S303410012004

$40 788
Assessed Value
$60 514
Market Value
Annual Tax
$15 788
Taxable Value
Ownership
OwnerHERRERA DAVID M O
Mailing Address9621 MAPLE LEAF DR PENSACOLA FL 32514
Property Details
Year Built2015
Living Area840 sq ft
Lot Size5 676 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$15 000
Just (Market) Value$60 514
Assessed Value$40 788
Exemptions-$25 000
Taxable Value$15 788