9524 TOWER RIDGE RD

PENSACOLA, Florida 32526 · Escambia County · Parcel 011S324302000002

$31 780
Assessed Value
$57 707
Market Value
Annual Tax
$6 780
Taxable Value
Ownership
OwnerWILSON EDDIE & WAYNICK JERRY J
Mailing Address9524 TOWER RIDGE RD PENSACOLA FL 32526
Property Details
Year Built2000
Living Area1 380 sq ft
Lot Size34 848 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$16 000
Just (Market) Value$57 707
Assessed Value$31 780
Exemptions-$25 000
Taxable Value$6 780