944 MONTCLAIR RD

PENSACOLA, Florida 32505 · Escambia County · Parcel 102S301000007018

$85 118
Assessed Value
$113 510
Market Value
Annual Tax
$60 118
Taxable Value
Ownership
OwnerLOCKE YALINDA DENISE
Mailing Address944 MONTCLAIR RD PENSACOLA FL 32505
Property Details
Year Built1959
Living Area1 287 sq ft
Lot Size9 914 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$25 000
Just (Market) Value$113 510
Assessed Value$85 118
Exemptions-$50 722
Taxable Value$60 118