925 W JACKSON ST

PENSACOLA, Florida 32501 · Escambia County · Parcel 000S009060017023

$298 963
Assessed Value
$298 963
Market Value
Annual Tax
$298 963
Taxable Value
Ownership
OwnerSTEWART CHASE TALMAGE
Mailing Address925 W JACKSON ST PENSACOLA FL 32501
Property Details
Year Built2024
Living Area1 846 sq ft
Lot Size3 920 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$41 250
Building Value$257 713
Just (Market) Value$298 963
Assessed Value$298 963
Taxable Value$298 963
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2024 $400 000 01