89 MONARCH LN

PENSACOLA, Florida 32503 · Escambia County · Parcel 281S304500008002

$70 852
Assessed Value
$136 276
Market Value
Annual Tax
$40 852
Taxable Value
Ownership
OwnerKELLY BARBARA ANN KELLY CHARLE
Mailing Address89 MONARCH LN PENSACOLA FL 32503
Property Details
Year Built1959
Living Area1 450 sq ft
Lot Size23 387 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$30 000
Just (Market) Value$136 276
Assessed Value$70 852
Exemptions-$65 852
Taxable Value$40 852