8770 GERALD RD

PERDIDO KEY, Florida 32507 · Escambia County · Parcel 332S312000052001

$42 016
Assessed Value
$42 016
Market Value
Annual Tax
$42 016
Taxable Value
Ownership
OwnerMORGAN COREY & CANAZARO DEANN
Mailing Address8770 GERALD RD PENSACOLA FL 32507
Property Details
Lot Size50 530 sq ft
Use Code000
Valuation Breakdown
Land Value$41 760
Building Value$256
Just (Market) Value$42 016
Assessed Value$42 016
Taxable Value$42 016
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2025 $100 11