850 VALLEY RIDGE CIR

PENSACOLA, Florida 32514 · Escambia County · Parcel 231N303101006001

$110 273
Assessed Value
$211 839
Market Value
Annual Tax
$80 273
Taxable Value
Ownership
OwnerWISEMAN PHYLLIS J LIFE EST WIS
Mailing Address850 VALLEY RIDGE CIR PENSACOLA FL 32514
Property Details
Year Built1987
Living Area2 004 sq ft
Lot Size11 134 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$30 000
Just (Market) Value$211 839
Assessed Value$110 273
Exemptions-$100 722
Taxable Value$80 273
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de enero de 2026 $100 11
1 de enero de 2026 $100 11