8 RODGERS PL

PENSACOLA, Florida 32506 · Escambia County · Parcel 562S301300130002

$212 090
Assessed Value
$352 524
Market Value
Annual Tax
$182 090
Taxable Value
Ownership
OwnerRONGSTAD THOMAS D & DEBRA K
Mailing Address8 RODGERS PL PENSACOLA FL 32506
Property Details
Year Built1974
Living Area3 658 sq ft
Lot Size16 479 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$30 000
Just (Market) Value$352 524
Assessed Value$212 090
Exemptions-$50 722
Taxable Value$182 090