7147 BRYLINGTON BLVD

PENSACOLA, Florida 32526 · Escambia County · Parcel 281S310901034004

$247 737
Assessed Value
$310 297
Market Value
Annual Tax
$217 737
Taxable Value
Ownership
OwnerSHINE MICHAEL ALLEN
Mailing Address7147 BRYLINGTON BLVD PENSACOLA FL 32526
Property Details
Year Built2020
Living Area2 227 sq ft
Lot Size8 276 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$30 000
Just (Market) Value$310 297
Assessed Value$247 737
Exemptions-$50 722
Taxable Value$217 737