711 E HECKER RD

CENTURY, Florida 32535 · Escambia County · Parcel 055N304401000000

$27 664
Assessed Value
$81 092
Market Value
Annual Tax
$2 664
Taxable Value
Ownership
OwnerSIMPSON DARREL R & DEBORAH JOY
Mailing Address711 E HECKER RD CENTURY FL 32535
Property Details
Year Built1938
Living Area1 477 sq ft
Lot Size21 344 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$3 675
Just (Market) Value$81 092
Assessed Value$27 664
Exemptions-$25 000
Taxable Value$2 664