702 MONROE AVE

CANTONMENT, Florida 32533 · Escambia County · Parcel 111N312308000000

$118 482
Assessed Value
$179 221
Market Value
Annual Tax
$93 482
Taxable Value
Ownership
OwnerSANSOM CHARLES H JR SANSOM SHA
Mailing Address702 MONROE AVE CANTONMENT FL 32533
Property Details
Year Built1970
Living Area1 904 sq ft
Lot Size162 479 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$25 000
Just (Market) Value$179 221
Assessed Value$118 482
Exemptions-$50 722
Taxable Value$93 482