7 BOLAND PL

PENSACOLA, Florida 32505 · Escambia County · Parcel 000S009065040003

$35 530
Assessed Value
$70 638
Market Value
Annual Tax
$10 530
Taxable Value
Ownership
OwnerHART HATTIE LOUISE LIFE EST MO
Mailing Address7 BOLAND PL PENSACOLA FL 32505
Property Details
Year Built1947
Living Area954 sq ft
Lot Size5 484 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$6 000
Just (Market) Value$70 638
Assessed Value$35 530
Exemptions-$25 000
Taxable Value$10 530