6988 NICHOLSON DR

MOLINO, Florida 32577 · Escambia County · Parcel 343N316005000000

$39 857
Assessed Value
$55 209
Market Value
Annual Tax
$14 857
Taxable Value
Ownership
OwnerPARKER AUDRA MAE
Mailing Address6988 NICHOLSON DR MOLINO FL 32577
Property Details
Year Built1996
Living Area1 081 sq ft
Lot Size59 242 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$28 560
Just (Market) Value$55 209
Assessed Value$39 857
Exemptions-$25 000
Taxable Value$14 857