6950 RAINES RD

CENTURY, Florida 32535 · Escambia County · Parcel 095N311102000003

$28 352
Assessed Value
$67 009
Market Value
Annual Tax
$3 352
Taxable Value
Ownership
OwnerBURKETT WILLIAM A & JESSICA M
Mailing Address6950 RAINES RD CENTURY FL 32535
Property Details
Year Built1939
Living Area920 sq ft
Lot Size57 499 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$17 226
Just (Market) Value$67 009
Assessed Value$28 352
Exemptions-$25 000
Taxable Value$3 352