6611 HAMPTON RD

PENSACOLA, Florida 32505 · Escambia County · Parcel 261S305101005002

$112 132
Assessed Value
$112 132
Market Value
Annual Tax
$102 792
Taxable Value
Ownership
OwnerGOLDEN ELSIE L 4/48 INT PALMER
Mailing Address6611 HAMPTON RD PENSACOLA FL 32505
Property Details
Year Built1970
Living Area1 397 sq ft
Lot Size10 376 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$12 000
Just (Market) Value$112 132
Assessed Value$112 132
Exemptions-$9 340
Taxable Value$102 792
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 $100 11
1 de mayo de 2024 $100 11