6234 LUTHER ST

PENSACOLA, Florida 32503 · Escambia County · Parcel 351S307500000022

$91 058
Assessed Value
$146 473
Market Value
Annual Tax
$66 058
Taxable Value
Ownership
OwnerWILLIAMS CLANFORD JR & JANUARY
Mailing Address6234 LUTHER ST PENSACOLA FL 32503
Property Details
Year Built1971
Living Area1 700 sq ft
Lot Size10 302 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$15 000
Just (Market) Value$146 473
Assessed Value$91 058
Exemptions-$25 000
Taxable Value$66 058