6191 MEADOWS LN

WALNUT HILL, Florida 32568 · Escambia County · Parcel 015N331117000001

$29 527
Assessed Value
$110 906
Market Value
Annual Tax
$4 527
Taxable Value
Ownership
OwnerFREEMAN CYNTHIA O
Mailing Address6191 MEADOWS RD MCDAVID FL 32568
Property Details
Year Built1938
Living Area1 284 sq ft
Lot Size28 314 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$9 750
Just (Market) Value$110 906
Assessed Value$29 527
Exemptions-$25 000
Taxable Value$4 527