600 E LLOYD ST

PENSACOLA, Florida 32503 · Escambia County · Parcel 000S009020030056

$39 808
Assessed Value
$95 993
Market Value
Annual Tax
$14 808
Taxable Value
Ownership
OwnerBRANDON FREDERICK EST OF BRAND
Mailing Address600 E LLOYD ST PENSACOLA FL 32503
Property Details
Year Built1968
Living Area816 sq ft
Lot Size3 650 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$32 850
Just (Market) Value$95 993
Assessed Value$39 808
Exemptions-$25 000
Taxable Value$14 808