6 BERTRAM ST

PENSACOLA, Florida 32506 · Escambia County · Parcel 342S301172190002

$30 363
Assessed Value
$61 531
Market Value
Annual Tax
$5 363
Taxable Value
Ownership
OwnerSPAID WILLIAM B JR & SPAID DEB
Mailing Address6 BERTRAM ST PENSACOLA FL 32506
Property Details
Year Built1951
Living Area665 sq ft
Lot Size9 431 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$12 500
Just (Market) Value$61 531
Assessed Value$30 363
Exemptions-$25 000
Taxable Value$5 363