5976 PURSLEY AVE

PENSACOLA, Florida 32526 · Escambia County · Parcel 012S313100000012

$106 722
Assessed Value
$230 872
Market Value
Annual Tax
$81 722
Taxable Value
Ownership
OwnerPARKER JAMES H JR & PARKER DE
Mailing Address5976 PURSLEY AVE PENSACOLA FL 32526
Property Details
Year Built1960
Living Area2 581 sq ft
Lot Size10 890 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$25 000
Just (Market) Value$230 872
Assessed Value$106 722
Exemptions-$50 722
Taxable Value$81 722
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 $100 11