5922 COUNT RD

PENSACOLA, Florida 32503 · Escambia County · Parcel 281S304000003005

$133 067
Assessed Value
$133 067
Market Value
Annual Tax
$108 067
Taxable Value
Ownership
OwnerBUNN ROBIN UTAHNA
Mailing Address5922 COUNT RD PENSACOLA FL 32503
Property Details
Year Built1958
Living Area1 480 sq ft
Lot Size10 581 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$25 000
Just (Market) Value$133 067
Assessed Value$133 067
Exemptions-$50 722
Taxable Value$108 067
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de enero de 2024 $150 000 01