5915 COUNT RD

PENSACOLA, Florida 32503 · Escambia County · Parcel 281S304000005003

$59 269
Assessed Value
$118 443
Market Value
Annual Tax
$34 269
Taxable Value
Ownership
OwnerSMEETON ARTHUR J
Mailing Address5915 COUNT RD PENSACOLA FL 32503
Property Details
Year Built1958
Living Area1 176 sq ft
Lot Size12 380 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$25 000
Just (Market) Value$118 443
Assessed Value$59 269
Exemptions-$59 269
Taxable Value$34 269