5544 MAYFAIR DR

PENSACOLA, Florida 32506 · Escambia County · Parcel 362S301500010004

$47 272
Assessed Value
$99 641
Market Value
Annual Tax
$22 272
Taxable Value
Ownership
OwnerFOWLER CARROLL A EST OF FOWLER
Mailing Address5544 MAYFAIR DR PENSACOLA FL 32506
Property Details
Year Built1955
Living Area1 272 sq ft
Lot Size7 802 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$20 000
Just (Market) Value$99 641
Assessed Value$47 272
Exemptions-$25 000
Taxable Value$22 272