538 CHADWICK ST

PENSACOLA, Florida 32503 · Escambia County · Parcel 491S309101000008

$49 280
Assessed Value
$121 651
Market Value
Annual Tax
$24 280
Taxable Value
Ownership
OwnerBRYANT GEORGIA A
Mailing Address538 CHADWICK ST PENSACOLA FL 32503
Property Details
Year Built1958
Living Area1 192 sq ft
Lot Size12 319 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$30 000
Just (Market) Value$121 651
Assessed Value$49 280
Exemptions-$25 000
Taxable Value$24 280