534 BOYETTE ST

PENSACOLA, Florida 32514 · Escambia County · Parcel 071S302500000010

$27 571
Assessed Value
$33 205
Market Value
Annual Tax
$2 571
Taxable Value
Ownership
OwnerSUTEK RONALD DEAN SR LIFE EST
Mailing Address534 BOYETTE ST PENSACOLA FL 32514
Property Details
Year Built1967
Living Area1 225 sq ft
Lot Size20 909 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$21 840
Just (Market) Value$33 205
Assessed Value$27 571
Exemptions-$25 000
Taxable Value$2 571