527 E SELINA ST

PENSACOLA, Florida 32503 · Escambia County · Parcel 481S306101001058

$117 840
Assessed Value
$148 882
Market Value
Annual Tax
$92 840
Taxable Value
Ownership
OwnerMCQUIGG RALPH DEWAYNE MCQUIGG
Mailing Address527 E SELINA ST PENSACOLA FL 32503
Property Details
Year Built1949
Living Area1 831 sq ft
Lot Size31 363 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$25 272
Just (Market) Value$148 882
Assessed Value$117 840
Exemptions-$25 000
Taxable Value$92 840