5245 WESTWIND CIR

PENSACOLA, Florida 32526 · Escambia County · Parcel 022S314002012001

$190 452
Assessed Value
$191 252
Market Value
Annual Tax
$165 452
Taxable Value
Ownership
OwnerMATHIS TANESHA QUATRELL
Mailing Address5245 WESTWIND CIR PENSACOLA FL 32526
Property Details
Year Built1987
Living Area1 722 sq ft
Lot Size11 125 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$25 000
Just (Market) Value$191 252
Assessed Value$190 452
Exemptions-$50 722
Taxable Value$165 452