5124 STEVENDALE RD

PENSACOLA, Florida 32526 · Escambia County · Parcel 381S314400000018

$119 719
Assessed Value
$209 813
Market Value
Annual Tax
$89 719
Taxable Value
Ownership
OwnerHATCHER DOUGLAS C LIFE EST HAT
Mailing Address5124 STEVENDALE RD PENSACOLA FL 32526
Property Details
Year Built1972
Living Area2 019 sq ft
Lot Size16 261 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$30 000
Just (Market) Value$209 813
Assessed Value$119 719
Exemptions-$50 722
Taxable Value$89 719
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2024 $100 11
1 de marzo de 2024 $100 11